Back to top

​​​​​​​Az ötkarikás játékokra több mint 200 lengyel sportoló érkezett Párizsba – vajon hányan fognak éremmel hazatérni?

26.07.2024

A női labdarúgás története Lengyelországban a nők politikai és társadalmi felemelkedéséhez vezető útjával kapcsolat

18.06.2024

Natalia Kaczmarek aranyérmet nyert 400 méteres síkfutásban a Rómában rendezett atlétikai Európa-bajnokságon. A lengyel atlétanő megerősítette remek formáját, és reményt sem hagyott a riválisainak, 48,98 másodperces időt futott, megdöntve az Irena Szewińska által 1976 óta tartott lengyel rekordot.

11.06.2024

Iga Swiatek sorozatban harmadszor, pályafutása során pedig negyedszer nyerte meg a Roland Garros Grand Slam-tornát. A lengyel teniszezőnő Párizsban 6:2, 6:1-re verte a salakon az olasz Jasmine Paolinit.

08.06.2024
Czescy hokeiści oraz fani świętują zdobycie drugiej bramki podczas finału Mistrzostw Świata Elity 2024 w Pradze

A cseh jégkorongozók a vasárnapi döntőben legyőzték Svájc képviselőit, és megnyerték a Prágában rendezett elit jégkorong-világbajnokságot, A szurkolók tizennégy éve vártak ilyen sikerre.

27.05.2024

Iga Świątek, a még mindig csak 23 éves teniszező megállíthatatlan: ezúttal régi riválisát győzte le bravúros párbajban Madridban, újabb rekordokat megdöntve.

05.05.2024

​​​​​​​Utolsóként, de a pótselejtezőn kijutott a lengyel válogatott az idei Európa-bajnokságra, így akár Magyarországgal is összetalálkozhat a nyáron Németországban. A meccset végül Wojciech Szczęsny mentette meg, aki a tizenegyeskör végén kivédte a walesiek rúgását.

27.03.2024

A hétvégén a lengyel nemzeti sport, a salakmotorozás sztárja, Bartosz Zmarzlik megszerezte a negyedik gyorsasági világbajnoki címét. A címvédő remek stílusban nyerte meg a szombati Lengyel Nagydíjat Toruńban, és megvédte előnyét a kihívó svéd Fredrik Lindgrennel szemben. A svéd Toruńban is második lett, a harmadik helyen a dán Leon Madsen, a negyedik helyen pedig a második lengyel, Patryk Dudek végzett.

01.10.2023

A lengyel röplabda-válogatott 3-0-ra (25:20, 25:21, 25:23) nyert Olaszország ellen a római Európa-bajnokság döntőjében. A fehér-piros csapat a második aranyat nyerte az verseny történetében – korábban 2009-ben diadalmaskodott.

16.09.2023

Vasárnap este kialudt a láng, véget értek a III. Európai Játékok Krakkóban – a nagy tömegeket vonzó sporteseményen taroltak az olaszok, de mind Magyarország, mind a házigazda Lengyelország kiválóan szerepelt – mindkét ország az eddigi legjobb eredményét hozta.

03.07.2023

Két héten keresztül, 13 városban 48 ország több mint hétezer sportolója verseng majd 253 éremért, 29 sportágban, 55 ezer szurkoló és nyolcezer önkéntes segítő előtt. Ma 20:30-kor kezdődik a Krakkói Városi Stadionban a 3. Krakkó-Kislengyelország 2023 Európa Játékok nyitóünnepsége.

21.06.2023

A régió minden részéről érkeztek Szent Márton hegyére a kerékpározás szerelmesei június 18-án, vasárnap, hogy megmérkőzzenek a 29. Tarnów MTB XC Kupáért. A futamok útvonalát Tarnów legjobb XC MTB kerékpárosai, Michał Topór (1. futam), Tomasz Niedźwiedzki (2. futam) és Mirosław Bieniasz (3. futam) készítették el.