Back to top
redakcja2 küldte be 08.06.2024 időpontban
Iga Świątek kiütéssel győzött Párizsban – immár negyedszer
Sport

Iga Swiatek sorozatban harmadszor, pályafutása során pedig negyedszer nyerte meg a Roland Garros Grand Slam-tornát. A lengyel teniszezőnő Párizsban 6:2, 6:1-re verte a salakon az olasz Jasmine Paolinit.

A francia nemzetközi teniszbajnokság szombati címvédő mérkőzésén Iga Swiatek Jasmine Paolinivel csapott össze. A világranglistán 12. helyen álló olasz elég nagy meglepetést okozott azzal, hogy első Grand Slam-döntőjébe jutott, de ettől még messze nem ő volt a favorit. A ranglistát vezető lengyel megerősítette, hogy idén megállíthatatlan a salakos pályán. Egy óra nyolc perc után aratott kiütéssel felérő győzelmet. - Emlékszem, hogy amikor nyertem, még örülni sem tudtam. Csak hatalmas megkönnyebbülést éreztem. Óriási nyomás volt rajtam - nyilatkozta Iga Swiatek közvetlenül a szombati Grand Slam-döntő győzelem után.

A fölényes győzelemmel Swiatek a negyedik címét szerezte meg a Roland Garros pályáin, és egyben az ötödik Grand Slam-győzelmét. Korábban 2020-ban, 2022-ben és 2023-ban is diadalmaskodott Párizsban. Az idei szezonban Madridban, Rómában és a Roland Garros pályáin is ő volt a legjobb. Július-augusztusban azonban ugyanitt még egy nagy torna áll előtt, immá füves pályán, ez pedig nem más mint az olimpia.

Ennek eredményeképpen a WTA világranglista vezetője ismét megvédte címét és egy sor pontját is. A hétfői (június 10-i) hivatalos frissítés után összesen 11695 pont lesz a számláján. Így előnye még mindig óriási lesz a hátralévő ellenfeleivel szemben.

A második helyre az amerikai Coco Gauff lép tovább, aki az elődöntőben kikapott teniszezőnktől. Ennek következtében 3707 pontot veszít vele szemben. A lengyel és a negyeddöntőben kikapó fehérorosz Arina Szabalenka között 3907 pont lesz a különbség.

Borítókép: Chryslene Caillaud - PAP/Panoramic