Back to top
redakcja2 küldte be 11.06.2024 időpontban
Honfitársa rekordját döntötte meg öt évtized után a lengyel atléta
Sport

Natalia Kaczmarek aranyérmet nyert 400 méteres síkfutásban a Rómában rendezett atlétikai Európa-bajnokságon. A lengyel atlétanő megerősítette remek formáját, és reményt sem hagyott a riválisainak, 48,98 másodperces időt futott, megdöntve az Irena Szewińska által 1976 óta tartott lengyel rekordot.

Kaczmarek győzelmi mámorban a 400 méteres futás után a római atlétikai Európa-bajnokságon, (PAP/Adam Warżawa)

A 26 éves versenyző simán jutott a döntő futamba. Az elődöntőben a lengyel sportoló 50.70 másodperces idővel ért célba, és szerezte meg az első helyet, jóval megelőzve a második helyezett magyar, de román színekben versenyző Miklós Andreát (51.13 mp). Hamar kiderült, azonban hogy az aranyért folyó harc Kaczmarek és Rhasidat Adeleke között dől majd el. A lengyel azonban a legvégén hihetetlen klasszisról tett tanúbizonyságot. Ő haladt át elsőként a célvonalon 48,98 másodperces idővel.

Ezzel fél másodperccel megdöntötte az egy évvel ezelőtt Chorzówban felállított személyes legjobbját. Ezzel máris ő tartja a lengyel történelem legjobb, és a világ harmadik legjobb eredményét. Irena Szewińska 48 évig tartotta a rekordot. Montrealban, 1976-ban 49,28 másodpercet futott.

Szewińska 1976-os rekordja (Youtube)

Szép és élvezetes verseny volt, remekül futottam, de régen voltam ennyire feszült. Nem tudom, minek volt ez köszönhető. Talán azért, mert későn kezdtem el ezt a bajnokságot. Elkezdtem a futamot, aztán az utolsó egyenesben észrevettem, hogy a második és a harmadik versenyző mellettem van, így kissé kontráztam a támadásukat, de a végét kontrolláltam, hogy minél több erőt spóroljak" – mondta a futónő a TVP Sportnak adott interjújában.