Back to top

Na torze Hungaroring 23-letni Australijczyk Oscar Piastri odniósł w niedzielę swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix Formuły 1. Młody zawodnik zdołał przekroczyć linię mety na węgierskim torze przed Lando Norrisem i Lewisem Hamiltonem. Na kolejnych miejscach wyścig ukończyli Leclerc, Verstappen oraz Sainz.

21.07.2024
Polka Katarzyna Piter (na zdjęciu) podczas gry z Fanną Stollár w półfinale turnieju w Budapeszcie.

Polska tenisistka Katarzyna Piter i jej węgierska partnerka Fanny Stollár po pełnym emocji finale pewnie wygrały w sobotę z Anną Daniliną z Kazachstanu i Rosjanką Iriną Chromaczową 6:3, 3:6, 10-3 w finale tenisowego turnieju WTA  250 w stolicy Węgier. To już drugie tak prestiżowe zwycięstwo tego duetu w Budapeszcie. Źródło: YouTube

20.07.2024

​​​​​​​Na 17. Mistrzostwach Europy w piłce nożnej, rozgrywanych na stadionach w Niemczech, mogliśmy oglądać aż 11 drużyn z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. W tym reprezentacje Węgier oraz wszystkich ich sąsiadów – Słowacji, Ukrainy, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii i Austrii.

30.06.2024

Zacytowane słowa pochodzą z wpisu premiera na platformie X po meczu Szkocja – Węgry. Spotkanie na Stuttgart Arena, zakończone jednobramkowym zwycięstwem Węgrów było z czterech powodów najbardziej ponurym wydarzeniem piłkarskich Mistrzostw Europy w Niemczech.

25.06.2024

Prezes Węgierskiego Związku Piłki Nożnej (Magyar Labdarúgó Szövetség) - Sándor Csányi może być dumny z tego, że za jego kadencji drużyna reprezentacyjna zakwalifikowała się do finałów mistrzostw Europy już po raz trzeci z rzędu. Cieszyli się oczywiście madziarscy kibice, którzy zyskali powód, aby przyjechać do Niemiec. Niestety, ich drużyna zmierza do odpadnięcia w fazie grupowej.

20.06.2024
Czescy hokeiści oraz fani świętują zdobycie drugiej bramki podczas finału Mistrzostw Świata Elity 2024 w Pradze

Czescy hokeiści w niedzielnym finale pokonali reprezentantów Szwajcarii i zwyciężyli w rozgrywanych w Pradze mistrzostwach świata Elity w hokeju na lodzie! Na taki sukces fani czekali aż czternaście lat.

26.05.2024
Czeski hokeista Lukas Sedlak

Co to były za emocje! W sobotę po wyjątkowo zaciętym pojedynku narodowa reprezentacja Czech w hokeja pokonała w Pradze Szwecję 7:3 i weszła do finału Mistrzostw Świata Elity.

25.05.2024

Po spotkaniu Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej w Dublinie UEFA ogłosiła gospodarzy najważniejszych rozgrywek w sezonie 2025/2026. Finał Ligi Mistrzów w 2026 roku pierwszy raz w historii odbędzie się na Węgrzech, a dokładnie na budapeszteńskiej Puskás Arénie. Widok z zewnątrz na stadion Puskás Aréna w Budapeszcie

22.05.2024

Już za dwa miesiące rozpoczną się w Paryżu kolejne letnie igrzyska olimpijskie, a pierwszy rzut oka na dotychczasowe zmagania sportowców uzmysławia, że Węgry mają ogromny medalowy dorobek. Zanim więc oddamy się tegorocznemu dopingowaniu, spójrzmy na ich dotychczasowe sukcesy i porażki, niekiedy porównując z polskimi…

19.05.2024

Australijczyk Sam Welsford (BORA - hansgrohe) wygrał dziś pierwszy etap 45. edycji wyścigu Dookoła Węgier (Tour de Hongrie 2024). Jako drugi na mecie zameldował się Włoch Samuel Quaranta (MBH Bank Colpack Ballan), a jako trzeci pierwszy etap ukończył reprezentant Włoch Jakub Mareczko (Corratec – Vini Fantini).

08.05.2024

Czwórka podwójna mężczyzn – Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański – wywalczyła w sobotę trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w wioślarstwie rozgrywanych w węgierskim Segedynie. Złoty medal zdobyli Włosi, a drugie miejsce zajęli Szwajcarzy.

27.04.2024

Słynny Szymon Marciniak – Polak, który świetnie sprawdził się podczas rozgrywek Ligi Mistrzów czy mistrzostw świata w Katarze – znalazł się wśród najlepszych sędziów piłkarskich wybranych przez UEFA do prowadzenia meczów na Euro 2024. W elitarnym gronie jest także Słowak Ivan Kružliak.