Back to top
redakcja2 küldte be 04.05.2022 időpontban
A horvát Fran Miholjević nyerte a 39. Wacław Felczak Kárpáti Futárversenyt
Sport

A Friuli ASD csapat versenyzője, Fran Miholjević nyerte meg a 39. Wacław Felczak Kárpáti Futárversenyt. A kerékpáros verseny két utolsó szakaszára május 3-án került sor a szlovákiai Magas-Tátrában.

A 39. alkalommal megrendezett Kárpáti Futárverseny győztese, a horvát Fran Miholjević. Fénykép Krzysztof Maksel

Az összetettben az ambiciózus horvát 29 másodperccel előzte meg a Premier Tech U23-as csapatából a kanadai Francis Juneau-t. Szintén 34 másodperccel előzte meg az osztrák válogatott harmadik helyezett Alexander Hajkot. A lengyelek legjobbja Michał Sędzielewski (KS Pogoń Mostostal Puławy) lett, aki a 14. helyet szerezte meg.

A mindössze 19 éves Fran Miholjević április 29-én, pénteken a csepeli előfutamon harmadik lett. Május 1-jén megnyerte az első szakaszt Szlovákiában. Ettől a naptól kezdve a horvát vezette az általános kvalifikációt, bár május 2-án - a verseny második szakaszában - csak a tizedik lett a célegyenesben. Tegnap azonban negyedikként ért célba, és gyönyörű stílusban védte meg pozícióját az idei verseny legjobb versenyzőjeként.

A Kárpáti Futárverseny utolsó szakasza. Fénykép Aneta Kalamarska

Május 3-án, kedden a Magas-Tátrában zajló három kilométeres szakasz legjobb időmérője a 21 éves olasz Alessio Martinelli volt, a bardiani csapatból.

A Futárverseny Európa egyik legrangosabb eseménye a 23 éves korig kerékpárosok számára, és sokak számára bérlet a profi kerékpáros szerződésekhez. Egy éve Filip Maciejuk diadalmaskodott itt. Korábban többek között a „futár” útvonalon is versenyzett sikerekkel Rafał Majka, aki 2010-ben a vetélkedő legjobb "hegymászója" lett, a következő években pedig a Tour de France legjobb "hegymászójának" mezét és a Rio de Janeirói Olimpiai Játékok bronzérmét viselte. Öt évvel ezelőtt a szlovén kerékpáros Tadej Pogačar a verseny legjobb kerékpárosa volt az U-21-es kategóriában, később kétszeres győztes a 2020-as és a 2021-es Tour de France-on.