Back to top
redakcja2 küldte be 12.09.2023 időpontban
Lengyel és magyar siker a gdański nemzetközi EuroSkills Professional Games-en
Edukacja

A 8. gdański EuroSkills Competition keretében 32 európai ország közel hatszáz fiatal szakembere mérte össze tudását öt napon keresztül 42 területen és versenyszámban. Az idei verseny kivételesen sikeres volt a lengyel és a magyar fiatal szakemberek számára. A fiatal szakembereknek szánt Játékok legfontosabb díját - a Jos de Goey szobrot - a zsűri a Bandúr-Koncsik magyar duónak ítélte oda.

T

Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt aranyérmes informatikai rendszerüzemeltetők budapesti repülőtéren ünnepélyes fogadtatás alkalmával a legjobb versenyzőknek járó rangos Jos de Goey szobrot is átvehette (a képen látható). Fénykép MTI/Illyés Tibor

32 ország 572 kiemelkedően képzett és tehetséges szakembere vett részt az EuroSkills 2023 Professional Games-en, amelyre idén Gdańskban került sor. A fiatal munkások – mindannyian 25 éven aluliak – 42 különböző szakismereti és versenyszámban mérték össze tudásukat.

Svájc volt a legjobb az érembesorolásban, tizenkét arany- és három ezüstérmet szerzett. A magyar csapat öt arany-, egy ezüst- és négy bronzérmet szerzett. A lengyel versenyzők viszont három aranyérmet nyertek (a dobogó legmagasabb fokára Rafał Rygalik a "CNC marás" kategóriában, Jan Firlej az "elektronika" versenyszámban, valamint Piotr Wawrzyk és Hubert Krasuski az "ipari robotintegráció" kategóriában. verseny), egy ezüst- és három bronzérem.

A Szakmai Versenyjátékok legrangosabb díját - a WorldSkills Europe alapítójáról és e szervezet első elnökéről elnevezett Jos de Goey Best in Europe Award 2023 díját - két magyar fiatal nyerte el: Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt.

A következő EuroSkills Professional Games-t Dániában rendezik 2025-ben.