Back to top
Publikacja: 27.08.2022
Czwarta edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów
Sport

Ponad 130 kolarzy amatorów z całej Polski wzięło w sobotę udział w Karpackim Wyścigu Kurierów dla Amatorów. W sobotnie południe peleton wyruszył sprzed Zamku w Baranowie Sandomierskim. Zawodnicy rywalizowali na czterech malowniczych pętlach po 25 km. Na każdą z nich najlepsi kolarze potrzebowali mniej więcej pół godziny. W tym roku wystartowało też sześć kolarek amatorek – o tytuł najlepszej walczyły na dystansie 50 km.

Impreza dla kolarzy amatorów, rozgrywana ku czci niezwykle odważnych kurierów Polskiego Państwa Podziemnego – na czele z Wacławem Felczakiem, patronem Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej – organizowana jest od 1975 roku.

W tym roku kolarze już kolejny raz ścigali się po relatywnie płaskim terenie podkarpackiego Baranowa Sandomierskiego i Padwi Narodowej.

Mimo upalnej pogody wśród męskich zawodników zacięta rywalizacja toczyła się od samego początku do ostatniego metra. Przed metą na dwóch zakrętach doszło do dwóch kraks. Z przerzedzonego nieco peletonu wyskoczyło zaś niczym z procy trzech zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył kolarz z numerem jeden, czyli Dawid Nytko z 7R ROWMIX TEAM p/b 72D – zwycięzca ubiegłorocznej drugiej edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów, który już wówczas pokazał, że naprawdę potrafi finiszować.

W 2022 roku kolejny raz z rzędu wyścig dla amatorów wygrał Dawid Nytko. Fot. materiały prasowe organizatora

W tym roku na podium stanęli również Damian Bartoszek z Agrochest Team oraz jego dwa lata młodszy kolega z drużyny: Piotr Tomana. I chociaż to niby wyścig amatorów, to kolarze kolejny rok z rzędu wykręcili bardzo przyzwoite tempo, wynoszące tym razem średnio ponad 43 km/godz.

Kobiety miały do pokonania 50 km. Najlepsze zawodniczki wyznaczały tempo męskim kolarzom. Fot. materiały prasowe organizatora

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Sonia Cięciel z drużyny Rycerze Rolanda Maciejewski. Drugie miejsce zdobyła Małgorzata Sucha, a na najniższym miejscu podium stanęła Katarzyna Pasula.