Back to top
Publikacja: 02.05.2022
39. Karpacki Wyścig Kurierów: Polak na podium drugiego etapu
Sport

W drugim etapie 39. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów Damian Papierski z Poland National Team zajął trzecie miejsce, Włoch Nicolo Buratti z Cycling Team Friuli ASD zdobył drugą lokatę, a pierwsze miejsce wywalczył Niemiec Mika Heming. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków: Michał Pomorski z HRE Mazowsze Serce Polski oraz Piotr Mierzyński z TC Chrobry SCOTT Głogów. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Chorwat Fran Miholjević, który drugi etap wyścigu zakończył na dziesiątej pozycji.

Jedyny rozgrywany na terenie Polski etap liczył 149 km i miał wyjątkowo górzysty charakter. Na trasie z Piwnicznej-Zdroju do Niedzicy na najlepszych „górali” czekało aż siedem górskich premii.

Od startu w Piwnicznej-Zdroju rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Fot. Aneta Kalamarska

Karpacki Wyścig Kurierów to prestiżowa impreza wpisana na stałe do Kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W tegorocznej, 39. edycji wyścigu, który rozpoczął się prologiem w Budapeszcie, bierze udział ponad stu kolarzy z ponad dwudziestu państw.