Back to top
Publikacja: 28.07.2021
Węgrzy już z pięcioma medalami

Kristóf Milák okazał się bezkonkurencyjny i w rywalizacji pływaków na 200 metrów stylem motylkowym zwyciężył ze znakomitym czasem 1:51.25 podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, zdobywając dla Węgier kolejny złoty medal. Polski pływak Krzysztof Chmielewski w finale zajął ósme miejsce z wynikiem 1:55.88.

Kristóf Milák. Fot. Tamas Kovacs / MTI / PAP/EPA

Węgierscy sportowcy w Tokio zdobyli już trzy medale: dwa złote i jeden srebrny. Pierwsze złoto dla olimpijskiej reprezentacji Węgier wywalczył 31-letni Áron Szilágyi, który już trzeci raz z rzędu został mistrzem olimpijskim w szabli, czym pobił szermierski rekord wszech czasów. Wczoraj zaledwie 23-letni Gergely Siklósi na igrzyskach w Japonii został wicemistrzem olimpijskim w szpadzie indywidualnej mężczyzn. Obecnie Węgry zajmują 12. miejsce w klasyfikacji medalowej przed takimi krajami jak Niemcy, Włochy czy Austria.

W środę polska czwórka podwójna kobiet w finale igrzysk olimpijskich Tokio 2020 wywalczyła pierwszy medal dla Polski. Polki wpłynęły na metę jako drugie i wywalczyły srebrne medale. Jeden srebrny krążek w klasyfikacji medalowej daje Polsce 41. pozycję.

Źródło: YouTube / TVP Sport