Back to top
Publikacja: 04.06.2021
Złoto dla Węgrów w Poznaniu

Reprezentantki Węgier (Tamara Csipes i Erika Medveczky) w pięknym stylu wyprzedziły Hiszpanki i zwyciężyły podczas finałowego wyścigu K2 1000 m kobiet w kajakarskich mistrzostwach Europy w Poznaniu. Złoty medal w wyścigu K1 500 m mężczyzn zdobył również Bálint Kopasz, który drugiego Portugalczyka wyprzedził na mecie o całą długość kajaka.

Kajakarskie mistrzostwa Europy w Poznaniu węgierska reprezentacja może zaliczyć naprawdę do udanych. Poza złotymi medalami Węgrzy w wyścigu męskiej czwórki na 1000 m zdobyli drugie miejsce.

Węgierki Erika Medveczky i Tamara Csipes ze złotymi medalami wywalczonymi podczas finałowego wyścigu K2 1000 m kobiet, w kajakarskich mistrzostwach Europy, na poznańskim torze Malta. Fot. Adam Warżawa / PAP