Back to top
Publikacja: 24.04.2021
Węgierski zapaśnik zdobył złoto na mistrzostwach Europy w Warszawie

Tamás Lőrincz kolejny raz w swojej karierze stanął na najwyższym stopniu podium. Tym razem słynny sportowiec z Węgier zwyciężył w sobotnich finałach zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu klasycznym w Warszawie w kategorii 77 kg. To już czwarty tytuł europejskiego mistrza w karierze tego zapaśnika.

W finałowym pojedynku Tamás Lőrincz pokonał przeciwnika z Turcji Yunusa Emre Basara.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy zdominowali Rosjanie, którzy zdobyli dwa złote i dwa brązowe medale. Polaków tym razem zabrakło na podium. W czołowej dziesiątce znalazł się tylko, i to dopiero na dziewiątym miejscu, Rafał Krajewski w kategorii 130 kg.

Węgierski zapaśnik Tamás Lőrincz triumfuje w Warszawie. Fot. Radek Pietruszka / PAP