Back to top
redakcja2 küldte be 04.05.2023 időpontban
A szlovén Gal Glivar nyerte a 40. Kárpáti Futárversenyt
Sport

A 21 éves Gal Glivar, a szlovén válogatott versenyzője két szakaszt és a 40. Kárpáti Futárverseny összesített pontszámát nyerte meg. A második helyen a 20 éves olasz Giulio Pellizzari végzett a GREEN Project - Bardiani CSF - Faizane csapatából, a dobogó legalsó fokára pedig honfitársa, a Cycling Team Friuli ASD csapatában 21 éves Davide De Cassan állhatott fel.

Fotó: AK

A Kárpáti Futárverseny utolsó, ötödik szakasza Iwonicz Zdrójtól Rymanów Zdrójig tartott. A 83,5 km hosszú útvonal három hurkon keresztül vezetett a célba, és mind a hegyvidéki versenyzők, mind a sprinterek számára lehetőséget adott arra, hogy megmutassák a legjobb oldalukat, hiszen négy emelkedő és három repülőfutam volt az útvonalon.

Ebben az - alacsony hőmérséklet és zuhogó eső mellett zajlott - felvonásban a legjobbnak Gal Glivar bizonyult, aki május 1-jén az Ólubló körüli futamon is diadalmaskodott. Közvetlenül mögötte a célvonalat a német Moritz Kretschy és az olasz Giulio Pellizzari haladta át.

A lengyel "sasfiókok" legjobbja ma Jakub Żurek (a KS "Pogoń" Mostostal Puławy játékosa) lett, aki a 32. helyen tekert át a célvonalon (1:59-cel a győztes után). Az általános besorolásban a lengyelek között 20 éves Kacper Maciejuk bizonyult a legjobbnak a GKS Cartusia Kartuzytól, aki a 26. helyet szerezte meg.

A világhírű nemzetközi Wacław Felczak Kárpáti Futárverseny 23 éven aluli versenyzők számára rendezett versenyét a rettenthetetlen kárpáti futárok emlékének szentelték, akik a második világháború során életüket kockáztatva, Szlovákián át Magyarországra vezető veszélyes ösvényeken közlekedtek, jelentéseket, parancsokat és pénzt szállítottak a lengyel földalatti állam számára.