Back to top
redakcja2 küldte be 01.05.2022 időpontban
A 39. Kárpáti Futárverseny, a horvát Fran Miholjević az első futam nyertese
Sport

A 19 éves Fran Miholjević ismét a dobogóra állhatott a 39. alkalommal megrendezett Kárpáti Futárversenyen. Május 1-jén a horvát kerékpáros ugyanis megnyerte a verseny első szakaszát a szlovákiai Ólubló városában. Április 30-án a hihetetlenül gyors horvát harmadik lett a budapesti előfutamon.

Ellentétben a budapesti futammal, ahol egy két kilométeres, vízszintes szakaszon küzdöttek a versenyzők az idővel, május 1-jén a szervezők megadták a lehetőséget a sasfiókáknak, hogy megmutassák, mit tudnak a hegyi szakaszokon. A 138,4 km hosszú útvonal jellemzően hegyvidéki volt, és négy hegyi időfutam és két repülő sprinter szakasz további pontszerzésére adott lehetőséget. A hegyi premiereken a horvát Fran Miholjević tündökölt, a sprinter szakaszoknál pedig a 21 éves olasz kerékpáros, a pénteki prológ győztese, Nicolo Buratti ismét megmutatta tudását.

Miholjević - aki idén már megmutatta tudását a szurkolóknak, például a Giro di Sicilián nyújtott kiváló teljesítménye során - az egész szakasz során esélyt sem adott riválisának, határozott stílusban megszerezte a vezetést az összetettben ( már 6 másodperccel előrébb van), holnap pedig a fehér Felczak-trikóban állhat rajthoz. A Szlovákiában megrendezett futárverseny első szakasza után a Cycling Team Friuli ASD horvátja mellett ott volt még a dobogón az olasz Martin Marcellusi, a Bardiani CSF Faizane-ból és - a legalacsonyabb szinten - a kanadai Francis Juneau a Premier Tech U23 Cycling Project csapatából.. A 22 éves Martin Marcellusi, akit az aktív stílusáról ismernek a rajongók, jelenleg a Bardiani-CSF-Faizane színeiben teker, jól ismeri a Kárpáti Futárverseny hagyományait - a tavalyi versenyen a harmadik helyet szerezte meg összesítésben.

A szlovák szakaszon az osztrák Alexander Hajek negyedik lett, az ötödik pedig a magyar prológ győztese, Nicolo Buratti. A leggyorsabb versenyzők ezt a közel 140 kilométeres szakaszt kevesebb mint három óra tizenhat perc alatt (pontosan 03:15:52) tette meg. A lengyelek legjobbja - Damian Papierski - a hetedik helyet szerezte meg a verseny első szakaszában.

Május 2-án, hétfőn a Futárverseny 39., egyetlen lengyelországi szakaszán vesznek részt a versenyzők. A nedeci kastélynál befutó szakasz tele lesz hegyi szakaszokkal. Akár hét is lesz belőlük. A kerékpározás szerelmesei már ismernek néhányat a tavalyi kiadásból: Skrudzint és a Knurowska-hágót. Idén az útvonalon Szczereż, Modyń, Falsztyn, Sromowce Wyżne és a Snozka-hágó is szerepel majd. Május 3-án, kedden Szlovákiában ér véget a legjobb sasok idei küzdelme. Aznap két szakaszt terveznek a szervezők: a harmadik szakasz 58 kilométeres lesz, és a versenyzők a Poprád - Magastátra útvonalon száguldanak, a verseny pedig a negyedik szakaszt, azaz három kilométeres meredek kerékpáros kínt zárja le. egy autóúttal a Magastátrában található síállomásig, melynek szlovák neve "Start". - Tehát a célvonal a rajtvonal less majd. Könnyű biztosan nem lesz. Egy ilyen meredek emelkedő alatt még sok minden változhat – mondta Tomasz Wójcik, a verseny igazgatója a kurier.plus portálnak adott interjújában.