Back to top
redakcja2 küldte be 12.06.2023 időpontban
Iga Świątek megállíthatatlan: újabb rekordokat döntött meg a lengyel teniszező
Sport

Iga Świątek szombaton Párizsban 6:2, 5:7, 6:4-re legyőzte a cseh Karolina Muchovát a Roland Garros döntőjében, így a világ legjobb teniszezője vasárnap ismét a kupával pózolhatott az Eiffel-torony előtt. Igának ez a negyedik Grand Slam-bajnoki címe pályafutása során, és a harmadik a Roland Garroson.

Eleinte megijedtem, mert Karolina összes meccsét megnézve láttam, milyen eredmények után képes felállni, de még a meccspont előtt nem gondoltam, hogy ez most fog megtörténni. Csak játszottam, és mindent beleadtam - mondta Świątek a meccs utáni találkozón

Fotó: PAP/JB Autissier / Panoráma

A szombati döntő után hétfőn nyilvánosságra hozták Roland Garros 2023-as eredményeit is figyelembe vevő WTA-rangsort. Świątek újfent megvédte a címét és a 2000 pontját, ennek köszönhetően 8940 pontos eredménye van, amivel a 22 éves lengyel sportoló stabilan tartja első pozícióját a WTA-ranglistán.

Arina Szabalenka, az egyik nagy ellenfél viszont csökkentette a kettejük közti távolságot azzal, hogy bejutott a párizsi elődöntőbe. A minszki teniszezőtől hétfőn pontokat vontak le a Roland Garros 2022 harmadik fordulójáért és a WTA 250-es verseny den Bosch-i döntőjéért. Ennek ellenére Szabalenka így is "pluszban" jött ki tavalyhoz képest, és jelenleg 928 ponttal van hátrányban a lengyel sportolóval szemben.

Świątek ezzel egyébként újabb rekordot is döntött – ő a harmadik olyan női versenyző, aki pályafutása során mind az első négy Grand Slam-döntőt megnyerte. Korábban csak Szeles Mónika és Naomi Oszaka volt képes megcsinálni ezt.

Ráadásul nem sokkal azután, hogy átvehette a kupát, a most újabb öröm vár rá: speciális meghívót kapott bálványától Rafael Nadaltól. Ez is újabb bizonyítéka hogy egykori sportbálványa mennyire elismeri Igát, akivel idővel barátságba is került a mérkőzések idején. Ezúttal ugyanakkor Párizsban nem találkozott Rafael Nadallal, a francia nyílt teniszbajnokság 14-szeres győztese, legendája ugyanis  lesérült. Szerdán azonban Mallorcán Nadal és Świątek összefog egy fontos eseményen, ahol a lengyel a spanyol számára fontos eseményen fog beszédet mondani: a 22-szeres Grand Slam-bajnok teniszakadémiája ezen a napon ünnepli a fiatal játékosok képzésének újabb évének végét. A közeli jövőben kilátásban van egy Ukrajna számára rendezett jótékonysági mérkőzés is kettejük között.