Back to top
redakcja2 küldte be 01.05.2023 időpontban
Döntő támadás a negyedik körben
Sport

Wessel Mouris (Scorpions Racing Team) nyerte (3;14;09) 40. Kárpáti Futárverseny második, hegyi szakaszát (146,6 km) a szlovákiai Bán körül. Ezzel egy időben a holland lett a Wacław Felczak Lengyel-Magyar Együttműködési Intézet társszervezésében megrendezésre került ifjúsági verseny új vezetője is.

A második helyen Aivaris Mikutis (Tudor Pro Cycling Team) csekkolt - egy perccel a győztes mögött - Alberto Bruttomesso (Cycling Team Friuli ASD) a harmadik a pelotonról (-1; 15 másodperc hátránnyal).

A nyugat-szlovákiai trencséni régióban található, kevesebb mint 20 ezer lakosú Bán városa először adott otthont a Futárverseny kerékpárosainak. A versenyzőknek öt kört kellett leküzdeniük, amelyekben öt hegyi és három repülőfutam kapott helyet. Újvízen (Cimenna) (271 m tengerszint feletti magasságban), ahol a csúcsot több kisebb mászás előzte meg, egy másik holland, Mart Van Hoorn (Sensa Cycling Team) lett a legjobb, aki nyolc pontot gyűjtött két első és egy második helyért. Ő vette fel az eperjesi régió logójával ellátott legjobb felvidéki kék inget. A három repülőfutamon minden alkalommal más versenyző nyert. Először Marco Andreaus (Cycling Team Friuli ASD) - a verseny első vezetője a csapatidőfutam után - 28,7 km-en, majd Tobias Buck-Gramcko (Német válogatott) 57,4 km-en, végül James Potter (Sensa Cycling Team) 86,1-en km. Az olasz az összetettben a legmagasabban végzett, ő lett a legaktívabb kerékpáros és egyben a legjobb 21 év alatti versenyző (a Lengyel Turisztikai Szervezet piros és a Trencséni Régió zöld mezét nyerte el).

A második szakaszon viharos szél, napos idő kísérte a kerékpárosokat, a levegőben 15 foktól 35 fokig terjedő hőmérséklet az aszfalton. Illatos, sárga és erősen virágzó repceföldeken vezetett az útvonal.

Vasárnap 120 kerékpáros indult, de a harmadik szakaszra a csoport 19 fővel karcsúbb lett. Május 1-én, hétfőn órakor 15.00 órakor kezdődik a Stara Lubownia körüli verseny (négy hegyi, két repülő futam), 138,4 km hosszú útvonalon.