Back to top
redakcja2 küldte be 27.09.2021 időpontban
Iga Świątek kiesett Ostravában, de így is negyedik a WTA -rangsorában
Kultura

A lengyel teniszcsillag, Iga Świątek (6. WTA) múlt szerdán legyőzte Julija Putyincevát az ostravai WTA-torna második fordulójában, és a győzelemért 100 pontot kapott a WTA-rangsorban. Hiába esett ki végül az elődöntőben, ez lehetővé tette, hogy karrierje edddig legmagasabb pozíciójába kerüljön, a világranglista 4. helyére. A lengyel teniszezők közül egyedül Agnieszka Radwańska került ennél feljebb a történelemben.

Iga Świątek az ostravai tornán a legmagasabb kiemelt játékos volt, mert a WTA-rangsor öt vezető játékosa - Ashleigh Barty, Arina Szabalenka, Karolina Pliskova, Jelina Szvitolina és Barbora Krejcikova nem ment Csehországba. Az első körben a lengyel szerzett pontot, a másodikban legyőzte a világ 49. ütőjét, Kazahsztán képviselőjét, Julija Putyincevát. Ez 100 pontot adott neki a teniszezők következő rangsorában, és újabb feljutást tett lehetővé.

Az egy pozícióval való ugrás gyakorlatilag biztos volt, mert a Szvitolina ezen a héten 310 pontot veszít, de a kazah sportoló legyőzése garantálta, hogy Iga a cseh mellett is elhalad. Hétfőn a húszéves lengyel csillag hivatalosan karrierje legmagasabb helyére, a 4. helyre érkezett!

A szombati párharc előtt Iga Świąteknek csak egyszer kellett szembenéznie Maria Sakkarival. A francia nyílt teniszbajnokság 2021-es negyeddöntőjének mérkőzése a görög nő győzelmével ért véget, aki két szettben győzött, annak ellenére, hogy Lengyelországgal 6: 4, 6: 4 volt egyenlő verseny. A következő körben Sakkari kikapott a cseh nőtől, Barbara Krejcikovától.

Az első szettben a görög 2-0-s előnnyel kezdett. Bár később a lengyel nő utolérte, riválisa így is két ponttal ugrott. Ez az állapot a szett végéig tartott - végül Sakkari nyert 6: 4 -re.

A második szett jobban indult Świątek számára - győztes játékkal kezdett, és a vereség után ismét megszerezte a vezetést. Később azonban a görög három játszmát nyert - köztük a lengyel szervát is, ami 4: 2 -es állapothoz vezetett. Świątek azonban előbb egyenlített, majd megszerezte a vezetést (5: 4). Végül azonban Sakkari jobbnak bizonyult - három játszmát nyert meg egymás után. Így két szettben 6: 4, 7: 5 -re nyert, és továbbjutott a döntőbe.

Így Iga Świątek az elődöntőben befejezte az ostravai tornát. Sakkari viszont a döntőben játszik a mérkőzés győztese, Petra Kvitova ellen Anett Kontaveit ellen.

Kép forrása: wikipedia