Back to top
redakcja2 küldte be 31.08.2020 időpontban
Véget ért a Kárpáti Futárok Versenye
Kultura

Augusztus utolsó napján lezajlott Európa egyik legfontosabb kerékpáros vetélkedője, a Kárpáti Futárok Versenye.

A koronavírus-járvány, és az ezzel kapcsolatos korlátozások miatt a hagyományoktól eltérően került megszervezésre az U23-as vetélkedő, amely épp a fenti helyzetre tekintettel csak egy napos volt, és csak lengyel területen rendezték meg, rövidített távon, mindössze 134 kilométeren. Az induló mezőnyben 33 játékos vett részt, sajnos többen az el nem végzett vírustesztek miatt nem állhattak rajthoz.

A vetélkedőt izgalmas versenyben Jordan Habets nyerte a Wielerploeg Groot Amsterdam csapatából, a második Adam Kuś lett a Chrobry Głogów képviseletében, míg a harmadik helyen a finn Antti-Jussi Juntunen végzett.

Mint ismeretes, a Kárpáti Futárverseny nem csupán egy sportvetélkedő. A verseny nagyon fontos történelmi dimenzióval is bír, amelynek fontosságát mindig erősen hangsúlyozzák. Már a verseny neve is a második világháborús „futárok” hagyományaira utal. A verseny patrónusa tavaly óta intézetünk névadója, Wacław Felczak, a Lengyel Emigráns Kormány másik hűséges futárja.