Back to top
Publikacja: 25.07.2021
Tokio 2020: drugi medal dla Węgier

Zaledwie 23-letni Gergely Siklósi na igrzyskach w Japonii został wicemistrzem olimpijskim w szpadzie indywidualnej mężczyzn. Dzięki jednemu złotemu i jednemu srebrnemu krążkowi Węgry w klasyfikacji medalowej zajmują teraz wysokie dziewiąte miejsce. Najwięcej medali mają obecnie Chiny, Japonia oraz Stany Zjednoczone.

Młody zawodnik Gergely Siklósi szedł jak burza, pokonując między innymi w ćwierćfinale broniącego tytułu mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro Koreańczyka Sangyounga Parka (15:12). W finałowym starciu mocniejszy okazał się jednak Francuz Romain Cannone. Pojedynek zakończył się wynikiem 10:15. Brązowy medal wywalczył Ukrainiec Ihor Rejzlin.

To już drugi medal w szermierce dla Węgier. W sobotę mistrzem olimpijskim w szabli już trzeci raz z rzędu został Áron Szilágyi.