Back to top
Publikacja: 28.03.2021
Eliminacje do MŚ w Katarze: Polska i Węgry bliżej awansu

Po dwóch pięknych bramkach Roberta Lewandowskiego – w 30. i 55. minucie meczu – i golu Karola Świderskiego (w 88. minucie) reprezentacja Polski pokonała drużynę Andory i w drugim meczu eliminacji mistrzostw świata zapewniła sobie trzy nowe punkty. W niedzielny wieczór powody do świętowania mieli również Węgrzy: drużyna Marco Rossiego pokonała San Marino 3:0. Tym samym od października 2020 r. drużyna Marco Rossiego nie przegrała żadnego z siedmiu meczów (wygrała pięć, a dwa zremisowała).

Radość Polaków po strzeleniu drugiego gola przez Roberta Lewandowskiego w meczu eliminacyjnym piłkarskich mistrzostw świata (w grupie I) z reprezentacją Andory. Fot. Leszek Szymański / PAP

Zarówno Polacy, jak i Węgrzy mają po cztery punkty. Liderem w „polsko-węgierskiej grupie” są Anglicy z kompletem sześciu punktów – reprezentacja Anglii pewnie wygrała w Tiranie z Albanią (2:0) oraz z San Marino (5:0).

W środę 31 marca piłkarze Garetha Southgate’a na Wembley zagrają z Polską. Z kolei Węgrzy zmierzą się z Andorą. Pierwszy gwizdek w obu spotkaniach o godz. 20:45.

Kolejne mecze polskiej reprezentacji odbędą się 5 września (z San Marino), 8 września (z Anglią), 9 października (z San Marino), 12 października (z Albanią) oraz 12 listopada (z Andorą). Węgrzy z Anglikami zmierzą się dopiero 2 września, 5 września zagrają z Albanią, 8 września z Andorą, 9 października znów z Albanią, a 12 października z Anglią.

Eliminacje zakończy ponowny pojedynek bratanków – 15 listopada drużyny Polski i Węgier zmierzą się ze sobą na polskiej ziemi.

Sytuacja w grupie I eliminacji do mistrzostw świata w Katarze po drugiej kolejce: