Back to top
Publikacja: 06.01.2021
Liga Mistrzów: Falco Szombathely rozgromiło Pszczółkę Start Lublin

Koszykarscy Pszczółki Start Lublin przegrali w środę we własnej hali z węgierską drużyną Falco Vulcano Szombathely 59:83. Wicemistrzowie Polski w Basketball Champions League przegrali już piąty mecz.

Koszykarze drużyny Pszczółka Start Lublin Mateusz Dziemba (L) i Damian Jeszke (C) oraz Zoltan Perl (P). Fot. Wojtek Jargiło/PAP​

Po pierwszej połowie goście prowadzili aż 46:18. W drugiej połowie gospodarzom udało się zmniejszyć przewagę Węgrów, ale nie mieli szans na wygraną. Po pięciu meczach koszykarze Pszczółki Start Lublin zajmują ostatnie miejsce w grupie D Basketball Champions League.

Koszykarze z Lublina rozegrają w Lidze Mistrzów jeszcze jeden mecz – 19 stycznia zmierzą się z hiszpańską drużyną Casademont Saragossa.