Back to top
redakcja2 küldte be 11.09.2022 időpontban
Iga még mindig a világ tetején
Sport

Iga Świątek a világelső lengyel teniszezőnő tovább növelte előnyét, miután a szombati US Openen 6:2, 7:6-ra legyőzte tunéziai ellenfelét.

A 21 éves játékos az idei US Openen játszott hét meccsén mindössze két szettet és mindössze 53 játszmát veszített. Ez idő alatt 14 ászt ütött és összesen 546 pontot szerzett, mindössze 405 minusz mellett.

A lengyel kiválóság a legutóbbi rangsorban 4245 ponttal állt az akkor második észt Anett Kontaveit előtt, aki ezúttal visszacsúszott a harmadik pozícióba. Świąteket a legfrissebb rangsorban szombaton döntős ellenfele, a tunéziai Onsz Dzsabőr követi már, akinek viszont hátránya 5275 pont. Az élcsoportban több más változás is történt, Jessica Pegula három, Coco Gauff négy, Caroline Garcia hét helyet lépett előre.

A sportsikerek Iga Świątek pénzügyeiben is megmutatkoznak. A 2022-es szezonban már összesen több mint 9 millió dollárt keresett, a legtöbb, egyenként körülbelül 2,5 millió dollár. a Grand Slam-tornákon: a French Openen és a US Openen szerzett győzelmekkel.

Borítókép: PAP/ Marcin Cholewiński