Back to top
redakcja2 küldte be 04.06.2022 időpontban
Iga Świątek történelmet írt!
Sport

Iga Świątek újra megnyerte a Roland Garrost. A lengyel tenisz legnagyobb bajoka megbirkózott a nyomással, és 6:1, 6:3-ra legyőzte Coco Gauffot, ezzel megszerezve pályafutása második Grand Slam-bajnoki címét. A 21 éves játékos bebizonyította, hogy nincs párja a női teniszben!

A ranglista éllovasa ismét messze maga mögé utasította riválisát, mindössze négy játszmát veszített. A raszyni teniszező elképesztő diadalmenetben van, zsinórban vereség nélkül abszolválta a 35. meccset. Iga Świątek számára a Roland Garros pályáin zajló verseny jelentette a legkomolyabb kihívást azóta, hogy a világ legjobb teniszezőinek rangsorának élére állhatott. Persze, ezelőtt nyert tornát Miamiban, Stuttgartban és Rómában, de a Grand Slam-versenyt egyik sem éri el presztízsében.

A torna utolsó meccsén Cori "Coco" Gauff keresztezte a raszyni csapat útját. A szintén igen tehetséges 18 éves lány csak az első döntőjét játszotta ilyen magas szinten, de egyike volt azoknak a játékosoknak, akikről úgy gondolták:  tartani fogja a lépést Iga Świątekkel, ugyanakkor az is nyilvánvaló volt, hogy jelenlegi formája alapján a lengyel a finálé biztos favoritja a pályán.

Érdekesség, hogy a fogadóirodák szerint Iga Świątek nemcsak favorit volt, de győzelmét "biztosabb" téttel tartották, mint Rafael Nadal a férfi bravúros döntőben.