redakcja2 küldte be 29.04.2022 időpontban
39. Kárpáti Futárverseny – lezárult a budapesti előfutam
Sport

A világ számos országába magyar fővárosba gyűlt 22 kerékpáros csapat péntek este mérte össze erejét a 39. Wacław Felczak Kárpáti Futárverseny első, csepeli előfutamában. A sasfiókák”, azaz a 23 évesnél fiatalabb kerékpárosok számára rendezett, rendkívül rangos országúti rendezvény előfutama pontban 19:20-kor indult a Csepel Művek bejáratától.

Rendkívül kiélezett volt a verseny Budapest ipari negyedében a 2050 méter hosszú sík útvonalon. A futamot végül egy olasz versenyző, a Cycling Team Friuli ASD színeiben kerekező Nicolo Buratti nyerte.

A dobogó tetején az olasz győztes Nicolo Buratti a Cycling Team Friuli ASD-től, a második helyen a német Mika Heming az ATT Investmentstől, a legalsó fokon pedig a horvát Fran Miholjevic a Cycling Team Friuli ASD-től. A pódium fokai között a W. Felczak Lengyel-Magyar Együttműködési Intézet igazgatója, Maciej Szymanowski és Borbély Lénárd, Csepel polgármestere

A dobogó mögött a dán Marckus Njor (2:22.050) végzett az IBT-BH Carl Ras-tól. A nap ötödik eredményét az osztrák Alexander Hajek szerezte meg az osztrák válogatottból. Az első tízbe került még két dán az IBT-BH-tól, Carl Ras Frederik Thomsen, és Kasper Due Kaspersen. A lengyelek legjobbja - Kacper Majewski a GKS Cartusiától a Kartuzy Bike-ban - a pénteki besorolásban a tizedik helyet szerezte meg 2:23.017-es idővel.

Az idei versenyt kihagyta az ukrán csapat - amely az orosz háborús aggresszió miatt nem tudott részt venni rajta -, de két ukrán kerékpárosnak sikerült rajthoz állnia Budapesten. Maksym Bilyi (UC Monaco) olyan jól ment, hogy a futam első részében még az élen is állt. A versenyen részt vett a LUKS Trójka Piaseczno csapatából Yuriy Shcherban is.

Az előfutam után négy kerékpáros kapott mezt. Az első három helyezett mellett (pl. Nicolo Buratti Wacław Felczak fehér és zöld mezét kapta) a sárga mezt pedig prof. Arkadiusz Adamczyk kezéből a norvég Marckus Njor.

- Nagyon boldog vagyok, hogy megnyertem ezt a futamot. A Kárpáti Futárverseny egy rangos vetélkedő, a csapatom minden évben részt vesz rajta. A mezőny itt mindig igen erős, az általános besorolásban elért előkelő helyek pedig továbbjutást jelentenek a profi kerékpározáshoz. Azt is hallottam, hogy sok olyan kerékpáros nyert itt, akik később profiként és világversenyeken győzedelmeskedtek. Remélem, nekem is sikerül majd hasonló sikert elérni – mondta a Kurier.plus-nak adott interjújában az olasz sportoló, Nicolo Buratti.

A verseny előtt sokan edzőgörgővel melegítettek…

...míg mások már a verseny véghajrájára hajtottak.

A budapesti előfutam szimbolikus jelentőséggel is bír: az első világháború után, 1920-ban 20 millió lőszer és temérdek hadianyag hagyta el a Csepel-félszigetet a bolsevikok ellen harcoló lengyel katonák számára., amely nagyban hozzájárult a Visztulai Csodához.