Back to top
redakcja2 küldte be 31.08.2021 időpontban
Filip Maciejuk nyerte a 38. Kárpáti Futárversenyt

Az alig 21 éves Filip Maciejuk a lengyel válogatottból ma lépte át elsőként a célvonalat a nedeci várban. A célegyenesben megelőzte az olasz Gabriele Petrellit (Cycling Team Friuli ASD) és az osztrák Mario Gampert (Union Raiffeisen Radteam Tirol). A verseny utolsó szakaszának megnyerésével Maciejuk bebiztosította győzelmét a Wacław Felczak Kárpáti Futárverseny 38. kiadásának általános pontversenyében is.

Maciej Szymanowski igazgató átadja a díjakat ad a 38.Wacław Felczak Kárpáti Futárverseny  győztesének

A kiélezett verseny keddi, utolsó szakasza a Kárpátok kanyargós útjain a tehetséges dán országúti kerékpáros, Matias Malmberg 21. születésnapjának ünneplésével kezdődött. De hiába áradt a hangszórókból a "Boldog születésnapot", az útvonalon Malmbergnek nem sikerült elnyernie születésnapi első helyet a dobogón.

A második hegyi szakasz rendkívül izgalmasnak bizonyult. A Muszynától Nedecig tartó 130 kilométeres út több igazán nehéz emelkedőből állt. A versenyzők Skrudzinban, a Knurowska-hágón és a Trybska-hágón kapaszkodtak fel. A három hegyi szakasz mellett a kerékpárosoknak három Lottó pontszerző szakaszuk is volt Piwnicznában, Łąckóban és Nowa Białában. Egy izgalmas végjáték után Filip Maciejuk a lengyel válogatottból ért először célba. És ő lett a győztes az általános pontrendszerben is. A fiatal, ambiciózus versenyző másodszor állt fel a Kárpáti Futárverseny dobogójának legmagasabb fokára. A fiatal kerékpárosok rangos versenyén először 2018 -ban, még 19 éves korában nyert.

Az összpontszámban a második helyét a holland Daan Hoeks (Amsterdam Racing Academy) szerezte meg 6: 19,26 -os idővel, ami megegyezik a győztesével. A harmadik helyet a horvát Fran Miholjević (Cycling Team Friuli ASD) szerezte meg, aki négy másodpercre maradt el a győztestől. A dobogó után kiemelést érdemel az idei futárverseny különböző szakaszaiban nyújtott nagyszerű teljesítménye alapján Aaron Wade, a Sweden Cycling Academy tagja.

A Kárpáti Futárok Verseny Európa egyik legfontosabb eseménye a 23 év alatti kerékpárosok számára, és ugródeszka a professzionális országúti versenyzéshez számos világhírű kerékpáros számára. Elég csak Rafał Majkára gondolni, a kiváló versenyzőre, aki a közelmúltban a rangos Vuelta a España versenyen diadalmaskodott – és máris meggyőződhetünk arról, hogy a hivatalos kárpáti szlogen - „A csillagok itt születnek” - száz százalékosan valós.