Back to top
Sernik

Portal TasteAtlas opublikował ranking 27 najlepszych deserów serowych na świecie. W rankingu triumfował sernik z Polski, który prześcignął słodkie przysmaki z Egiptu, Japonii czy Bangladeszu. Piątą lokatę zdobył węgierski smakołyk z twarogu o nazwie Túró rudi, który pobił desery z Grecji, a nawet słynny sernik nowojorski.

19.04.2024

Jest już najnowszy ranking narodowych kuchni przygotowany przez ekspertów platformy TasteAtlas. Wśród stu krajów na podium znalazły się Włochy, Japonia oraz Grecja. Polska kuchnia zajęła 13. lokatę ex aequo z argentyńską. Węgry zajęły 21. miejsce, Czechy znalazły się na 35.

18.12.2023

Już wiadomo, którzy cukiernicy będą reprezentować Węgry podczas europejskiej edycji Gelato Festival World Masters w 2025 roku. We wcześniejszych edycjach spektakularne sukcesy osiągali zarówno węgierscy, jak i polscy rzemieślnicy jak Ádám Fazekas za „Frutti di Pistacchio” czy Tomasz Szypuła za lody „Cud, miód i orzeszki”.

01.07.2023
Kucharze biorący udział w finale siedzą przy długim stole, w tle telebim

Reprezentacja węgierskich kucharzy zdobyła brązowy medal w najbardziej prestiżowym konkursie kulinarnym świata: Bocuse d’Or w Lyonie. W wielkim finale zwyciężyła ekipa kucharzy z Danii. Drugie miejsce na podium zajęli mistrzowie kuchni z Norwegii.     Wielki finał Bocuse d’Or w Lyonie. Fot. Reynaud Julien/APS-Medias/ABACA

24.01.2023

Słynny gastronomiczny przewodnik Michelin pierwszy raz w historii będzie obejmował listę najlepszych restauracji z różnych regionów Węgier. Wcześniej na wyróżnienie w tej prestiżowej publikacji mogli liczyć najlepsi szefowie kuchni wyłącznie na terenie Budapesztu.

25.10.2022

Ádám Fazekas z Budapesztu drugi rok z rzędu znalazł się w czołówce najlepszych twórców deserów lodowych. W tym roku węgierski cukiernik zajął prestiżowe drugie miejsce na Gelato Festival World Ranking w kategorii najlepszych na świecie producentów lodów. Pierwsze miejsce zajął Włoch Marco Venturino.